טיפים לתכנון ירח דבש
טיפים לתכנון ירח דבש

אם אתם זוג צעיר שעומד לפני חתונה, או שאתם ממש-ממש אחריה, אתם בוודאי רוצים להתחיל לתכנן את ירח הדבש המושלם שלכם. אחרי הכול, בחודשים האחרונים הייתם עסוקים במציאת אולם או גן אירועים, שמלת כלה, חליפת חתן, צלם, קייטרינג וכמובן תקליטן, והגעתם לאירוע או לרגע שממש לפניו – כשאתם אמנם מרוצים ויפים, אבל גם – עייפים.

בדיוק כדי להתגבר על העייפות המוכרת הזאת, שמאפיינת כמעט כל זוג צעיר בשלב זה של החיים, הומצא ירח הדבש – חופש מהכול, שבו רק נהנים. כדי שבאמת תיהנו ממנו ותפיקו ממנו את המרב הזוגי – הנה לפניכם מספר טיפים לתכנון ירח דבש, שיעשו את הדברים הרבה יותר ברורים.

כך תתכננו את ירח הדבש שלכם בלי ריבים ומכשולים אחרים

  • זמן הוא מילת המפתח – אמנם הרבה פעמים דווקא ספונטניות היא מילת המפתח, ומה שעושים בלי תכנון מוקדם יוצא הכי טוב ומקסים בעולם, אבל כשמדובר בתכנון ירח דבש, חשוב לתכנן אותו מספיק זמן מראש, כדי שהכול יתנהל כשורה וללא אי הבנות. לכן, אפילו עוד לפני החתונה, או מיד אחריה, תכננו לאן ומתי נוסעים, וכך תימנעו ממכשולים וריבים.
  • בחירת מועד החופשה – לפעמים יש עוד כמה דברים "לסגור" מיד אחרי החתונה, או שרוצים פשוט להירגע ולחזור קצת לשגרה. לכן, כדאי לתכנן את ירח הדבש לא ליום שלמחרת החתונה, ואולי גם לא ליום השלישי שלאחריה, אלא רק לאחר פרק זמן של לפחות שבוע, שבו לקחתם את הזמן להירגע ולהתרגע. כמובן שאפשר גם אחרת, אבל רק אם שניכם בנויים לזה. אם לאחד מכם זה קשה – עדיף לחכות, ולצאת לחופשה רק כששניכם מוכנים לאסוף עוד חוויות.
  • בחירת היעד – לא תמיד חייבים לטוס עד לאיים הקאריביים כדי ליהנות מירח דבש מושלם. למעשה, גם ירח דבש בארץ יכול להיות קסום בדיוק באותה מידה ולפעמים אפילו יותר, כי זה לא היעד שקובע אלא הביחד שלכם. אחרי הכול לא סתם נכתבו מילות השיר: "כי לא חשוב לאן נלך ולא חשוב מה נעשה – העיקר שנעשה זאת רק ביחד זו עם זה". מה שחשוב הוא שהיעד יהיה מקובל על שניכם, ושהתקציב שעומד לרשותכם יתאים לתכנון ולביצוע חופשה שכזאת.

 

טיפ בתוך טיפ: כדאי לבחור במקום שהוא לא עמוס ורועש מדיי בתקופה בה אתם מתכננים להגיע, על מנת שירח הדבש שלכם יהיה באמת מקסים ומרגיע.