משרות עבודה לבני נוער בחופש הגדול
משרות עבודה לבני נוער בחופש הגדול

החופש הגדול מתקרב בצעדי ענק ואיתו מאות אלפי בני נוער שמתחילים את התהליך הארוך של מציאת עבודה. למרות שלבני הנוער אין ניסיון בעולם של משאבי אנוש, הם יכולים כיום להגיש מועמדות לסוגים שונים של משרות ותפקידים. הדבר החשוב הוא להכיר את ההבדלים בין משרות העבודה המבוקשות וכך להגדיל את הסיכוי להתקבל אליהן.

מלצרים ומארחים

בני נוער שרוצים להשתלב בענף ההסעדה יכולים למצוא עבודה כמלצרים או מארחים. למרות שיש הבדל בין אופי העבודה של מלצרים לבין אופי העבודה של מארחים, בפועל מדובר על סביבה יחסית דומה. כמו כן, בשתי העבודות הללו יש דרישות דומות של התפקיד ובהן:

  • תודעת שירות גבוהה
  • אכפתיות כלפי הלקוחות והזולת
  • נכונות לעבודה בסוף שבוע
  • שפות זרות – יתרון

מלבד מלצרים למסעדות, כדאי להזכיר את הביקוש הגבוה לבני נוער שיעבדו כמלצרים באולמות אירועים. הקיץ הוא התקופה שבה נערכים רוב האירועים הפרטיים בישראל, אז אין פלא שבעלי האולמות מגייסים המון בני נוער לעבודה זמנית.

שליחים

בני נוער מגיל 16 ומעלה עם רישיון עבודה לכלי רכב דו גלגלי יכולים להציע את עצמם לעבודה כשליחים. התהליך של מציאת עבודה כשליחים פשוט מכפי שנהוג לחשוב, כי הביקוש גבוה וחסרים עובדים טובים. בנוסף, אפשר לפנות לחברות כוח אדם שמתמחות בהשמה ומשאבי אנוש ולקבל מהם פרטים על מעסיקים שמגייסים שליחים לעבודה בחופש הגדול.

חלוקת עלונים, פלאיירים ועיתונים

גם התחום של חלוקת עיתונים, עלונים ופלאיירים קורץ לבני נוער בחופש הגדול. היתרון הוא שאין צורך בניסיון קודם על מנת לעבוד בתחום הזה, המשרה גמישה מאוד מבחינת שעות וניתן לשלב אותה עם בילוי בשעות הפנאי. החיסרון הוא שמדובר בעבודה פיזית מאומצת וקשה, בעיקר באזורים חמים ובתקופות כמו החודשים יולי ואוגוסט.

מוקדי שירות לקוחות

הגיל לא אמור להיות בעיה בכל הנוגע למציאת עבודה במוקדי שירות. כדאי לבני נוער להכיר את האפשרויות שעל הפרק ולהציע את עצמם לעבודה במקומות שבהם הם יכולים לתרום, כמו למשל שירות לקוחות של חברות מחשבים, סלולר, טלוויזיה וכן הלאה.